Według Delphine, jej matka i Albert mieli długi romans kilkadziesiąt lat temu
Jednak jego demokratyczny rywal Joe Biden jest bardziej przywiązany do UE: "Biden nie jest fanem Brexitu"Były ambasador Wielkiej Brytanii w Stanach Zjednoczonych, Kim Darroch, powiedział w sobotę BBC. Według mediów, jeśli Biden wygra, szanse na zawarcie paktu handlowego między Londynem a Brukselą wzrosną. W sobotę wiele wskazywało na to, że Trump będzie musiał opuścić Biały Dom. Ian Kershaw o Brexicie: „Brexit może być początkiem końca UE” Były brytyjski premier: Co właściwie robi Theresa May? Negocjacje w sprawie Brexitu: Barnier widzi niewielkie szanse na osiągnięcie porozumienia
W przypadku brexitu bez porozumienia konsekwencje byłyby ogromne: według prognoz tysiące ciężarówek zablokuje się z powodu kontroli granicznej w rejonie Dover, a wiele półek w supermarketach i aptekach będzie pustych. Uderzyłyby również państwa UE. Dziesiątki tysięcy miejsc pracy są zagrożone, ostrzegła niedawno Federacja Niemieckiego Przemysłu (BDI). W Wielkiej Brytanii grożą wewnętrzne wstrząsy polityczne. Szkockie pragnienie niepodległości mogło tylko wzrosnąć.
Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa
Unia Europejska odwołała listopadowy szczyt w Berlinie poświęcony polityce Chin w związku z dramatycznym wzrostem liczby infekcji koronowych. "Jeśli chodzi o kontakty, myślę, że to niezbędna wiadomość"- powiedziała w piątek w Brukseli kanclerz Angela Merkel.
Szefowie państw i rządów Unii Europejskiej chcieli spotkać się 16 listopada w Berlinie na specjalnym szczycie poświęconym polityce Chin. Data została ustalona dopiero na ostatnim szczycie UE na początku października.
Szczyt UE-Chiny z prezydentem Chin Xi Jinpingiem był pierwotnie planowany w Lipsku we wrześniu. Jednak został odwołany dawno temu z powodu pandemii koronowej. Zamiast tego odbyła się tylko wideokonferencja między Merkel (CDU) a przywódcami UE z prezydentem Chin.
Szefowie rządów 27 krajów UE ponownie omówili ważne kwestie. Jest wiele placów budowy. Przynajmniej w kwestii Brexitu UE wydaje jasne oświadczenie. Przegląd.
Pierwszy dzień szczytu to kwestia Corony. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen musiała opuścić szczyt wkrótce po jego rozpoczęciu, kiedy dowiedziała się, że w jej biurze doszło do koronawirusa. Premier Polski Mateusz Morawiecki nie pojechał do Brukseli, ale również przebywał w izolacji domowej, ponieważ miał kontakt z osobą zakażoną koronami w swoim regionie.
Drugim ważnym tematem pierwszego dnia szczytu były relacje między Unią Europejską a Wielką Brytanią. Udzielono również porad dotyczących ochrony klimatu. Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 9.30 debatą na temat stosunków z Afryką.
Oto przegląd pierwszych wyników:
Negocjacje z Wielką Brytanią
Na krótko przed podjęciem przez brytyjski rząd decyzji o kontynuowaniu negocjacji umowy handlowej z UE kanclerz Angela Merkel nawołuje do kompromisów. "Każdy ma swoje czerwone linie"- powiedziała Merkel w czwartek wieczorem po zakończeniu pierwszego dnia szczytu UE w Brukseli. "Poprosiliśmy Wielką Brytanię, aby nadal była gotowa na kompromis w zakresie porozumienia. Oznacza to, że my również musimy iść na kompromisy." Kanclerz wybrał łagodniejszy ton niż np. Prezydent Francji Emmanuel Macron.
Jeśli chodzi o stan rozmów w sprawie paktu handlowego, polityk CDU powiedział, że jest światło i cień. "W niektórych miejscach sprawy potoczyły się dobrze. W innych obszarach jest jeszcze wiele do zrobienia." Ogólnie rzecz biorąc, porozumienie miałoby sens dla obu stron. "W razie potrzeby musimy bez tego żyć, ale myślę, że byłoby lepiej, gdybyśmy mieli taką umowę"powiedziała Merkel.
Na szczycie UE uzgodniono, że negocjacje umowy handlowej będą kontynuowane jeszcze przez kilka tygodni. Szefowie państw i rządów postanowili też intensywniej przygotować się na scenariusz braku porozumienia. Macron nalegał, aby jego kraj również był na to gotowy. Brytyjski premier Boris Johnson zdecyduje w piątek, czy królestwo będzie kontynuowało negocjacje. Pierwotnie wyznaczył UE termin zawarcia umowy na 15 października.
Negocjator UE Michel Barnier powiedział, że wciąż widzi możliwości zawarcia porozumienia. Szczyt UE dał mu mandat do omówienia spornych praw połowowych, mechanizmu rozstrzygania sporów oraz dostępu do rynku brytyjskiego i rynku wewnętrznego UE.
Szefowie państw i rządów UE zwrócili się wcześniej o to w oświadczeniu Wielkiej Brytanii "podjąć niezbędne kroki, aby porozumienie było możliwe". Rząd brytyjski zareagował gniewnie. Pojawił się twój negocjator David Frost "rozczarowany" i powiedział, że był zaskoczony "że wszystkie przyszłe kroki muszą pochodzić z Wielkiej Brytanii". To jest "niezwykłe podejście do negocjacji".
Kryzys koronowy
W związku z dramatycznym wzrostem liczby zakażeń koronowych w Europie szefowie państw i rządów UE zgodzili się na ściślejszą współpracę w zwalczaniu pandemii.https://yourpillstore.com/ W oświadczeniu po pierwszym dniu szczytu UE w Brukseli w piątek wieczorem opowiedzieli się za lepszą koordynacją przepisów dotyczących kwarantanny, śledzeniem kontaktów transgranicznych, strategiami testowymi, rozwojem możliwości szczepień i ograniczeniami w podróżowaniu. Obecna sytuacja to "bez precedensu" i dać "Powód poważnego niepokoju".
Po obradach kanclerz Angela Merkel podkreśliła, że chodzi o zapobieżenie niekontrolowanemu wzrostowi liczby infekcji. Dlatego w przyszłości będzie więcej regularnych konsultacji wideo. "Pytanie, w jaki sposób możemy wyjść z tej pandemii, zadecyduje o stanie zdrowia wielu ludzi. To decyduje o pytaniu: ile osób musi umrzeć? Decyduje również o naszych wynikach ekonomicznych"- podkreślił polityk CDU.
Nowe cele klimatyczne
Kraje UE zasadniczo zgodziły się zaostrzyć cel klimatyczny na 2030 r. "Aby zgodnie z porozumieniem paryskim osiągnąć cel neutralności klimatycznej UE do 2050 r., UE musi zwiększyć swoje ambicje na następne dziesięć lat i dostosować swoją politykę klimatyczno-energetyczną", mówi decyzja szczytu UE. W tym kontekście omawiano propozycję Komisji Europejskiej, aby do 2030 roku obniżyć emisję gazów cieplarnianych o 55 procent poniżej poziomu z 1990 roku. Decyzja powinna zostać podjęta do końca roku.
Co jest dziś ważne: UE chroni najświętszą rzecz, jaką posiada: rynek wewnętrzny Walka o umowy handlowe: Brytyjczycy reagują „rozczarowani” na unijny szczyt Brexit Blog informacyjny na Covid-19: Wszystkie najnowsze informacje
Kanclerz Angela Merkel na początku szczytu postawiła za cel 55%. Polityk CDU powiedział, że byłoby ważne, gdyby państwa członkowskie Unii Europejskiej zgodziły się zobowiązać się do tego celu do grudnia. "Tak przynajmniej zrobią Niemcy." Jak dotąd cel wynosił minus 40 proc.
Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa
Bruksela (AP) – W sporze o umowę handlową Brexit między UE a Wielką Brytanią po raz kolejny wskazuje się na guzik. Szczyt UE wezwał Londyn do tego "podjęcie niezbędnych kroków, aby porozumienie było możliwe".
T-Online.de/TV
Influencer (30) umiera podczas podnoszenia tyłka
Krowa słoń rodzi – zachowanie stada jest niesamowite
Wiceprezydent USA Pence zaszczepił się przeciwko Coronie
Misja NASA umożliwia pierwsze spojrzenie na Marsa
Te zasady dotyczą fajerwerków w ogrodzie
Spahn prosi o cierpliwość przy dystrybucji szczepionki
Dziwne pojawienie się piwa w parlamencie USA
Nagle nie ma możliwości powstrzymania ministra
Użycie pojemnika z powodu Corona powoduje poruszenie
Usługa holownicza ma złą niespodziankę
Zimowa pogoda powoduje chaos na wschodnim wybrzeżu USA
Jakie są szanse na białe Święta Bożego Narodzenia?
Święty Mikołaj zbliża się z młotem
Hunter odkrywa rysia – i nagrywa ekscytującą scenę
Dlaczego sytuacja w Saksonii się pogarsza
Negocjatorzy UE Michel Barnier i kanclerz Angela Merkel powiedzieli w Brukseli, że chcą, aby uczciwy układ był kontynuowany, ale nie za wszelką cenę. Brytyjski negocjator David Frost zareagował rozczarowany i ogłosił oficjalne oświadczenie na piątek. Premier Boris Johnson mógłby wtedy powiedzieć, czy zerwać negocjacje.
Obie strony od miesięcy pracowały nad paktem handlowym, który ma zapobiec cłom i barierom handlowym po Brexicie i gospodarczej separacji pod koniec roku. Jednak rozwiązanie jest dalekie od znalezienia rozwiązania w kluczowych kwestiach – chociaż Johnson wyznaczył UE termin 15 października na porozumienie.
Tyle kosztuje dawka: polityk tweetuje ceny szczepionek koronowych Bez rosyjskich śledczych: prokurator przesłuchuje Aleksieja Nawalnego z zaniepokojeniem z Francją: Macronowi zarażonemu koronami jest najwyraźniej gorzej
Barnier zasugerował ponowne zintensyfikowanie negocjacji w ciągu najbliższych 2-3 tygodni. Chce być w Londynie w nadchodzącym tygodniu. Następnie planowana jest runda w Brukseli. Deklaracja ze szczytu wzywa również do ustępstw ze strony Londynu, zwłaszcza w odniesieniu do kluczowych punktów spornych dotyczących połowów, warunków konkurencji i rozstrzygania sporów. "W żadnym wypadku nasi rybacy nie powinni być ofiarami Brexitu"powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron.
Brytyjski negocjator Frost był rozczarowany deklaracją szczytu. Zaskakujące jest też to, że tylko Wielka Brytania powinna się przenieść. "To niezwykłe podejście do negocjacji"napisał Frost na Twitterze.
Merkel powiedziała wcześniej, że nie chodzi o porozumienie za wszelką cenę, ale o uczciwe porozumienie, na którym obie strony mogą skorzystać. "Warte wysiłku." Przewodniczący Rady Charles Michel podkreślił, że UE jest w stu procentach zamknięta i "niezwykle spokojny".
Po debacie o Brexicie szefowie państw i rządów UE omówili wieczorem nowy cel klimatyczny na 2030 r. I zgodzili się co do zasady na jego wyższą. "Aby zgodnie z porozumieniem paryskim osiągnąć cel neutralności klimatycznej UE do 2050 r., UE musi zwiększyć swoje ambicje na następne dziesięć lat i dostosować swoją politykę klimatyczno-energetyczną", jest napisane w rezolucji szczytu.
Zgodnie z oczekiwaniami nie było jeszcze zapisów co do propozycji Komisji Europejskiej, aby do 2030 r. Zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych w UE o co najmniej 55% poniżej poziomu z 1990 r. Decyzja ma zostać podjęta dopiero w grudniu. Merkel już poparła ten cel. Byłoby ważne, gdyby kraje UE do grudnia wspólnie się do tego zobowiązały – powiedział polityk CDU. "Tak przynajmniej zrobią Niemcy." Do tej pory cel na 2030 r. Wynosił minus 40 proc.
Jedenaście innych krajów UE również poparło to stanowisko, ale niektóre pozostają sceptyczne. Wśród nich jest silnie uzależniona od węgla Polska. Premier Czech Andrej Babis powiedział również, że jego kraj nie osiągnie tak silnej redukcji gazów cieplarnianych. Jednak zasadniczo nie sprzeciwia się on celowi 55%, jeśli inne kraje podejmą dalsze redukcje.
Przewodniczący Rady UE Michel powiedział, że teraz musimy zobaczyć, które z nich "cegiełki" są konieczne, aby przekonać wszystkie kraje UE do 55-procentowego celu. Między innymi chodzi o pomoc finansową na restrukturyzację gospodarki. Stawiając sobie nowy cel, UE chce pomóc w realizacji porozumienia klimatycznego z Paryża i powstrzymać niebezpieczne przegrzanie ziemi.
Michel był bardzo zaniepokojony szybko rosnącą liczbą koron w całej Europie. Co zaskakujące, na szczycie omówiono również to w czwartek wieczorem. Celem jest ściślejsza koordynacja, między innymi, śledzenia kontaktów i zasad kwarantanny w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.
Premier Danii Mette Frederiksen powiedział agencji Ritzau, że szczyt powinien odbywać się w Internecie, a nie na miejscu. W rzeczywistości von der Leyen musiała opuścić budynek rady natychmiast po starcie: po tym, jak ktoś z jej personelu uzyskał pozytywny wynik, 62-latka została poddana kwarantannie.
Przez lata walczyła o przyjęcie do belgijskiej rodziny królewskiej. Delphine von Sachsen-Coburg jest księżniczką od października tego roku. Teraz poznała swojego ojca.
Królewscy belgijscy świętują Święto Narodowe
Seria zdjęć składająca się z 9 zdjęć
Były król Belgii Albert II po raz pierwszy spotkał swoją nieślubną córkę Delphine von Sachsen-Coburg po latach sporów prawnych o uznanie. Obie strony wyraziły chęć pojednania na osobistym spotkaniu w Brukseli – poinformowała we wtorek rodzina królewska. Żona Alberta Paola również uczestniczyła w spotkaniu, które odbyło się w ostatnią niedzielę w Pałacu Królewskim. Powyżej możesz zobaczyć zdjęcie ze spotkania.
Delphine, z domu Boel, została uznana przez sąd za członka rodziny królewskiej na początku października po tym, jak Albert II przez lata odmawiał uznania jej za córkę. Od tego czasu ma pozwolenie "z Saxe-Coburg" nazwa i dodatek "księżniczka" nosić imię.
"To jest ścieżka, długa i czasami trudna"
Król, który złożył rezygnację w 2013 roku, został zmuszony przez sąd do poddania się testowi DNA w 2019 roku. Test potwierdził jego biologiczne ojcostwo. Według Delphine, jej matka i Albert mieli długi romans kilkadziesiąt lat temu. Albert zaprzeczał temu od lat. W 1999 roku pozamałżeński romans z matką Delphine, baronową Sibylle de Sélys Longchamps, stał się znany.
Po sporze o ojcostwo: Belgia ma nagle nową księżniczkę "Wewnątrz staję się innym": Nowa księżniczka belgijska czuje się nowo narodzoną córką króla Alberta II: nowa księżniczka Belgii spotyka swojego przyrodniego brata
Mówi się, że spotkanie, które teraz odbyło się między Delphine, Albertem i Paolą, było bardzo emocjonalne, jak relacjonowali zaangażowani. "Po niepokojach z przeszłości, urazach i cierpieniach przychodzi czas na przebaczenie, powrót do zdrowia i pojednanie.